Методичного об'єднання вчителів суспільно-гуманітарного циклу

 

Методичне обєднання

 

суспільно-гуманітарного

 

циклу

 

 

 

Голова МО Базилевська В.М.

ПАВЛІВСЬКОГО   ЗЗСО

2020-2021 н.р.

 

Члени методичного об'єднання:

 

Міхєєва Н.М., вчитель зарубіжної літератури
 
Олешко А.Г., вчитель історії та правознавства
 
Очеретько Н. А., вчитель української та російської мови
 
Григор’єва А.Г., вчитель української мови та літератури
 
Базилевська В.М., вчитель іноземної мови
 
Чуприна А.В., вчитель історії

 

 

 

Проблема методичного об’єднання суспільно-гуманітарного циклу:

 

«Шляхи підвищення ефективності і якості вивчення предметів суспільно-гуманітарного циклу для розвитку самоефективної особистості»

Аналіз діяльності методичного об'єднання вчителів суспільно-гуманітарного циклу за минулий 2019/2020 навчальний рік

Упродовж останніх років Україна зробила значні кроки в реформуванні системи середньої освіти. Упровадження нових стандартів, перехід на нові методи навчання, введення ефективних технологій оцінювання знать учнів, розмаїття вітчизняних методичних шкіл, новаторські пошуки вчителів засвідчують успіхи української школи, наближення вітчизняної освіти до світових стандартів.

Зважаючи на те, що Конституцією України визначено: «Державною мовою в Україні є українська мова. Держава забезпечує всебічний розвиток і функціонування української мови в усіх сферах суспільного життя на всій території України» (стаття 10), серед навчальних дисциплін особливого значення набувають українська мова та література.

Уся робота шкільного методичного об’єднання учителів суспільно-гуманітарного циклу була підпорядкована головній меті – допомогти вчителеві найбільш ефективно використати свої знання у впровадженні в життя державної мовної політики та розв’язанню найактуальніших проблем сучасної шкільної освіти. Пріоритетним у діяльності вчителів є опора на досвід українського народу в галузі навчання і виховання дітей, застосування системи народних знань.

Учні школи під керівництвом учителів брали участь у конкурсі знавців української мови ім. П.Яцика, взяли активну участь у мовно-літературному конкурсі  ім. Т. Шевченка ,  брали участь у І та ІІ етапах Всеукраїнських предметних олімпіадах з української мови та літератури , історії , англійської мови.

На засіданнях методичного об'єднання було обговорено такі питання:

"Проведення І етапу Міжнародного конкурсу знавців української мови ім. Петра Яцика, Міжнародного мовно-літературного конкурсу імені Тараса Шевченка , літературного свята з нагоди 250-річчя від Дня народження І.П. Котляревського" (Григорєва А.Г.)

«Формування інформаційної компетентності учнів на уроках історії" (Чуприна А. В.)

« Розвиток правових компетентностей учнів під час проведення тижня правознавства в закладі« (Олешко А.Г.)

«Вплив інноваційних технологій на формування особистості учня, здатного до практичної та експериментальної діяльності"

« Підготовка та проведення Міжнародного дня рідної мови» ( Григорєва А.Г.)

« Формування життєвих компетенцій учнів на уроках зарубіжної літератури.»

« Стимулювання і мотивація освітньої діяльності учнів на уроках англійської мови шляхом використання особистісно - зорієнтованого підходу" (Базилевська В.М.)

"Упровадження інноваційних методів на уроках української мови з метою розвитку пізнавальних інтересів учнів" (Григорєва А.Г.)

Два засідання учителів методичного об'єднання суспільно-гуманітарного циклу було проведено дистанційно в умовах карантину.

 

Проведені засідання свідчать, що педагоги йдуть у ногу з часом, застосовуючи на своїх уроках сучасні технології для розвитку особистості школяра. Методичне об'єднання вчителів суспільно-гуманітарного циклу буде працювати над темою:«Шляхи підвищення ефективності і якості вивчення предметів суспільно-гуманітарного циклу для розвитку самоефективної особистості»

 ЗАХОДИ З УДОСКОНАЛЕННЯ ПРОФЕСІЙНОЇ МАЙСТЕРНОСТІ ВЧИТЕЛІВ

1.Ознайомитися з Інструктивно-методичними рекомендаціями щодо вивчення в закладах загальної середньої освіти навчальних предметів та організації освітнього процесу з української мови та літератури, англійської мови, зарубіжної літератури, історії, правознавства у 2020/2021 навчальному році. Термін до 01.09.2020 Вчителі МО

2. Вести постійну роботу по вдосконаленню власної методичної теми. Протягом року Вчителі МО

3.Пройти курсову перепідготовку вчителям у 2020/2021 навчальному році відповідно до графіка.

У новому 2020/2021 навчальному році потрібно всю роботу вчителів спрямувати на комплексний підхід у навчанні грамотності, приділяти належну увагу виробленню міцних орфоепічних і пунктуаційних навичок, працювати над формуванням практичних умінь і навичок, працювати над упровадженням нового Державного стандарту базової і повної загальної середньої освіти .

 

Основні напрями роботи методичного об’єднання:

- Упровадження різних методів та технологій на уроках суспільно-гуманітарного циклу

- Організація роботи щодо підготовки учнів до ЗНО. Робота з обдарованими учнями. Проведення І етапу та підготовка до ІІ етапу Всеукраїнських учнівських олімпіад з української мови та літератури, англійської мови, історії , правознавства.

- Упровадження елементів інноваційних технологій з метою підвищення якості освіти, професійного зростання вчителя.

 

ЗАХОДИ ЩОДО РОБОТИ З ОБДАРОВАНИМИ ДІТЬМИ

1. Підготовка та проведення Всеукраїнської олімпіади з української мови та літератури, англійської мови, історії, . Термін: листопад, грудень 2020 Відповідальний: вчителі МО

 

2. Підготовка учнів до участі у Всеукраїнських конкурсах учнівської творчості: українознавчому конкурсі «Соняшник», …………. Термін: за окремим планом Відповідальні: вчителі МО.

Завдання на   2020/2021 навчальний  рік:

1.Членам методичного об’єднання  продовжувати роботу над  єдиною педагогічною темою навчального закладу (I етапом)  та темою методичного об’єднання.

2.Продовжити проводити роботу над реалізацією власних педагогічних ідей.

3.Постійно підвищувати професійний, фаховий рівень і рівень самоосвіти.

4.Використовувати різні сучасні форми, методи, технології навчання.

5.Забезпечувати зростання навчальних досягнень учнів.

6.Використовувати різні сучасні форми, методи, технології навчання.

7.Упроваджувати наскрізні змістовні лінії на уроках гуманітарного  циклу  з метою формування у школярів цілісного уявлення про суспільство.

8.Забезпечувати зростання навчальних досягнень учнів шляхом застосування корекційно-розвивальних завдань та проведення індивідуальних занять з учнями.

9.Упроваджувати компетентнісно-орієнтований підхід до учнів у навчанні.

 

 Основні напрямки та форми роботи

методичного об’єднання вчителів суспільно - гуманітарного циклу

1.Забезпечення державних вимог щодо рівня освіти учнів.
2.Сприяння національно-культурному відродженню.
3.Підвищення професійної компетентності вчителів методичного обєднання, організація самоосвіти.
4.Продовження роботи над науково-методичною проблемою: «: Вдосконалення професійної майстерності вчителя шляхом впровадження інноваційні технології та диференціація навчання в системі особтистісно-орієнтованого навчання»
5.Удосконалення рівня викладання предметів за базовими, профільними та експериментальними програмами.
6.Забезпечення диференційованого підходу до навчання.
7.Створення банку інформації про творчі знахідки вчителів та вивчення, узагальнення і втілення передового педагогічного досвіду.
8.Діагностика діяльності вчителів: вивчення рівня професійної компетенції вчителів методичного об’єднання, характеристика окремих елементів педагогічної діяльності, вивчення труднощів у їхній роботі.
9.Робота з учителями, що атестуються: відвідування уроків, діагностика рівня професійної майстерності, визначення рейтингу цих учителів у МО.
10. Робота з педагогами-початківцями: наставництво з числа досвідчених вчителів, консультації з питань методики проведення уроків та організації позакласної та позашкільної роботи.
11. Забезпечення роботи з використанням нових інформаційних технологій у навчально-виховному процесі школи.
12. Ознайомлення вчителів з новими формами інноваційних технологій  навчання.
13. Організація позакласної роботи з обдарованими дітьми та учнями, що виявляють інтерес до вивчення предметів гуманітарного циклу

 Проведення підготовчої роботи до реалізації програми зовнішнього тестування ви