Тривожна валіза
- Документи:
- паспорта, військове та водійське посвідчення, документи про освіту та право власності на нерухомість чи інше майно (їх копії у водонепроникній упаковці). Бажано покласти з документами фотографії рідних і близьких. Ці ж данні, при можливості, зберігаються на окремій флешці у від сканованому вигляді;
- аркуш із базовою медичною інформацією про вас і членів вашої родини: групою крові, наявними проблемами зі здоровʼям (тут, зокрема, варто зазначити інформацію про алергію на медичні препарати), переліком ліків, які ви приймаєте (з описом способу їхнього застосування та дози), рецепти, імена та мобільні телефони ваших лікарів тощо.
- дублікати ключів від оселі та транспорту.
- Гроші:
- банківські картки та цінні папери (страхові поліси);
- готівка купюрами дрібного номіналу (розкладається у 2-3 окремих місця);
- за наявності, валюта та дорогоцінні прикраси.
- Медичні засоби:
- вміст домашньої аптечки: бактерицидний пластир, крем від поверхневого ураження шкіри, активоване вугілля, засіб від нежитю, антибіотики, перекис водню, етиловий спирт;
- варто придбати засоби для надання першої допомоги: бинт, лейкопластир, вата, йод, турнікети чи джгути Есмарха, індивідуальні перевʼязувальні пакети;
- таблетки для очищення води.
У матеріалах ДСНС України рекомендується назви конкретних препаратів: парацетамол (жарознижувальне), пенталгін (знеболювальне), супрастин (протиалергічне), імодіум (ліки проти діареї), фталазол (ліки проти шлункової інфекції), альбуцид (краплі для очей). Медикаментів, які ви приймаєте регулярно або періодично, має вистачати щонайменше на тиждень.
"Тривожна валіза! Що це?”
З давніх часів на випадки стихійного лиха або війни людство відкладало найважливіші речі про запас, а у 1960-х роках американські військові вирушали до В’єтнаму зі спеціальними наборами — survival kits (“тривожними валізами”).
«Тривожна валіза» – узагальнена назва набору речей, які можуть вам знадобитися у будь-якій екстреній ситуації. Як правило, це – рюкзак, в якому є мінімальний набір одягу, предмети гігієни, медикаменти, інструменти, предмети самооборони і продукти харчування.
Речі на випадок евакуації ліпше скласти заздалегідь. У найкращому разі тривожна валіза вам так і не знадобиться та просто стоятиме в кутку. Але якщо час «Ч» усе ж настане — підготований набір необхідних речей збільшить ваші шанси на виживання. «Скласти заздалегідь» — значить, ще до того, як щось трапиться, неважливо станеться НС чи прийде війна та із магазинів миттєво зникне все необхідне, і в цьому разі збирати тривожну валізу можна буде хіба що з того, що знайдете у себе вдома.
В більшості країн світу розглядають кілька варіантів тривожних валіз – домашня, робоча та автомобільна. Наповнення їх майже однакове, але відрізняється в залежності від кількісного складу сім’ї, кліматичної зони та власних уподобань (можливостей). Вага «екстреної валізи» не має перевищувати 50 кілограмів.
- Продукти:
Продуктовий набір обов’язковий — візьміть хоча б півтора літри води на людину та запас їжі на три доби. Це можуть бути швидкорозчинні супи, вермішель швидкого приготування, тушонка, галети, мʼясні чи рибні консерви, низькокалорійні солодощі, льодяники. Рекомендується також купити калорійні солодощі з великим терміном зберігання: згущене молоко, шоколад, "снікерси". Все це можна спакувати у невеликий казанок місткістю літр-півтора. Розігріти їжу допоможе туристичний пальник або таганок. Візьміть із собою металевий посуд: горня, флягу, ложку, миску, ніж.
- Одяг:
нижня білизна (2-3 комплекти), шкарпетки бавовняні (2 пари), запасні штани, сорочка або кофта, плащ-дощовик, в’язана шапочка, рукавиці, шарф. Надійне і зручне взуття. Одяг та взуття беруться з врахуванням можливих змін погоди за сезоном.
- Інше:
- мобільний телефон з зарядним пристроєм (павербанк), при можливості, від сонячних батарей;
- ліхтарики: налобний з акумулятором і зарядкою та ручний зі змінними батарейками;
- герметично запаковані сірники (краще туристичні), запальничку, свічки;
- сокира або складна пила (лопатка);
- свисток, фаєр чи димова шашка;
- пару пачок сухих та вологих серветок і декілька пакетів для сміття об'ємом 120 літрів, сухе горюче, кілька квадратних метрів міцної клейонки (брезенту);
- голки та нитки, клей, широкий рулон прозорого скотчу, паракорд (мотузка) довжиною 20-30м;
- карта місцевості з засобами орієнтування (компас тощо), список телефонів органів влади (рідних) та аварійних служб, засоби для письма (зошит, олівець, конверт і т.д.);
- кілька упаковок презервативів;
- палатка, карімат, спальник.