Розвиток професійно-технічної та вищої освіти на Дніпропетровщині

Aug 29, 2012
Олександр Вілкул: «Дніпропетровська область впроваджує сучасні міжнародні принципи розвитку професійно-технічної та вищої освіти»

 

Дніпропетровська область впроваджує сучасні міжнародні принципи розвитку професійно-технічної та вищої освіти. Про це сказав губернатор Олександр Вілкул на обласній серпневій конференції педагогічних працівників регіону, що пройшла за участі Міністра освіти та науки, молоді та спорту Дмитра Табачника. На конференції було підбито підсумки розвитку освітньої галузі в області у 2011/2012 навчальному році та визначені плани на 2012/2013 навчальний рік.

У роботі конференції взяли участь голова обласної ради Євген Удод, народний депутат Олег Зарубінський, заступник голови облдержадміністрації Марія Пустова, начальник Головного управління освіти та науки облдержадміністрації Олександр Демчик, а також керівництво міст і районів Дніпропетровщини та більше тисячі освітян регіону.

«Дніпропетровська область зацікавлена в обміні досвідом в системі освіти і науки з іншими країнами. Дніпропетровщина стала пілотним регіоном для впровадження проекту Європейського Фонду Освіти щодо покращення системи професійно-технічної освіти. Завдяки цьому проекту будуть визначені актуальні потреби в робочих кадрах у виробничій сфері регіону. Наш досвід важливий не тільки для України, але й для країн Центральної Європи, які є членами ЄС. У травні, на конференції в Комітеті Регіонів Єврокомісії в Брюсселі досвід нашого регіону в сфері профтехосвіти був високо оцінений міжнародними експертами», – сказав Олександр Вілкул.

Він також зазначив, що випускник Дніпропетровщини має бути конкурентним і на міжнародному рівні. Для цього вже зараз у багатьох вишах регіону впроваджена система подвійних дипломів: українського вишу та країни-партнера. Зокрема, магістри Університету залізничного транспорту отримують українські та французькі дипломи, випускники Університету ім. Альфреда Нобеля в наступному році отримають українські та британські дипломи Університету Уельсу. Національна Металургійна академія за проектом ТЕМПУС відкрила центр партнерства з підприємствами, а Національний гірничий університет пройшов американську акредитацію програми MBA спільно з Університетом Франкліна (США).