Звіт перед громадскістю
ЗВІТ ЗА 2023-2024 НАВЧАЛЬНИЙ РІК
Звіт директора Павлівського закладу загальної середньої освіти
за 2023- 2024 навчальний рік
ВСТУП
Шановні присутні! Закінчився навчальний рік і тому ми зібралися сьогодні, щоб зробити певні підсумки роботи колективу школи, оцінити діяльність директора на посаді протягом 2020/2021 навчального року.
На цих загальних зборах ми керуємося Положенням про порядок звітування директора закладу перед трудовим колективом, представниками громадськості щодо своєї діяльності на посаді протягом навчального року.
Як директор закладу у своїй діяльності протягом звітного періоду я керувалася Статутом закладу, Правилами внутрішнього трудового розпорядку, посадовими обов’язками директора школи, законодавством України, іншими нормативними актами, що регламентують роботу керівника загальноосвітнього навчального закладу.
У 2020 - 2021 навчальному році робота школи була спрямована на виконання Законів України «Про освіту», «Про загальну середню освіту», Національної доктрини розвитку освіти, Указів Президента України «Про невідкладні заходи щодо забезпечення функціонування та розвитку освіти України», «Про додаткові заходи щодо підвищення якості освіти в Україні», реалізацію державних, регіональних програм у галузі освіти, інших чинних законодавчих та нормативних документів.
Цей рік нам прийшлося працювати в складних умовах. Адже були зміни у структурі року, коли добавлялися і переносилися строки проведення канікул, робота на дистанції. Освіта є основою інтелектуального, духовного, фізичного і культурного розвитку особистості, її успішної соціалізації, економічного добробуту, запорукою розвитку суспільства, об’єднаного спільними цінностями і культурою, та держави.
Метою освіти є всебічний розвиток людини як особистості та найвищої цінності суспільства, її талантів, інтелектуальних, творчих і фізичних здібностей, формування цінностей і необхідних для успішної самореалізації компетентностей, виховання громадян, які здатні до свідомого суспільного вибору та спрямування своєї діяльності на користь іншим людям і суспільству, збагачення на цій основі інтелектуального, економічного, творчого, культурного потенціалу Українського народу, підвищення освітнього рівня громадян задля забезпечення сталого розвитку України та її європейського вибору.(ЗУ «Про освіту» від 05.09.2017р. №2145- VІІІ).
Концепція розвитку закладу
Гуманізація й демократизація освітнього процесу, забезпечення наукового, розвиваючого характеру освіти, індивідуалізація та диференціація навчання, формування всебічно розвиненої особистості, підготовленої до активної діяльності в умовах інформаційного суспільства, співпраця і партнерство у взаєминах дітей, педагогів, батьків.
СТРУКТУРА ЗАКЛАДУ
На кінець навчального року в школі налічується 160 учнів (10 класів), з них:
Дитяча вікова категорія: І ступінь - 74 учнів (4 класи),
ІІ ступінь -84 учнів (5 класів),
ІІІ ступінь -10 учнів (1 клас).
Кадрова:
Усього педагогічних працівників у закладі – 19
Працюють за строковою угодою – 2
З них:
· мають вищу освіту – 17
· мають середню спеціальну освіту – 2
· не мають педагогічної освіти – немає
· навчаються за денною формою – немає
· навчаються за заочною формою – 1
· учителів вищої кваліфікаційної категорії – 9
· учителів першої кваліфікаційної категорії – 3
· учителів другої кваліфікаційної категорії – 3
· учителів-спеціалістів – 4
· мають звання «учитель-методист» – 2
· мають звання «старший учитель» – 6
· мають науковий ступінь – немає
· нагороджені знаком «Відмінник освіти України» – немає
· нагороджені знаком «Василь Сухомлинський» –немає
· молоді спеціалісти (за направленням) – немає
· педагогів-чорнобильців – немає
· педагогів, які досягли пенсійного віку – 2
· перебувають у відпустці по догляду за дитиною –немає
Непедагогічні працівники: Допоміжний персонал -9 ,Технічний персонал – 4.
Якщо взяти за основу розвиток мережі:
У 2016-2017н.р. було 10 класів, у них 163 учні;
2017-2018н.р. -було 11 класів – 168 учні;
2018-2019н.р. - було 10 класів – 164 учнів
2019-2020 н.р. було 11 класів- 169 учнів.
2020-2021 н. році – 10 класів – 168 учнів.
органами самоврядування були:
Педагогічна рада - керівник Міхєєва Н.М.
Профспілковий комітет - Голова Лакуста Л.М.
Методична рада - Голова Олешко А.Г.
Батьківський комітет- Голова Довгополова В.П.
Учнівське самоврядування - Голова Андрущенко Надія
Згідно з Конституцією України (ст.51), Законом України «Про освіту», Порядком ведення обліку дітей дошкільного, шкільного віку та учнів (Затвердженого постановою Кабміну України від 13 вересня 2017р. № 684), адміністрація закладу освіти вживає заходи щодо реалізації права дітей і підлітків шкільного віку, які постійно проживають на закріпленій території обслуговування, на здобуття повної загальної середньої освіти. Зокрема:
• здійснює постійний контроль за відвідуванням школи, з’ясовує причини відсутності на уроках, підтримує тісний зв’язок з батьками, соціальною службою і кримінальною поліцією у справах неповнолітніх;
• організовує роботу з надання допомоги в засвоєнні навчального матеріалу учням, які тривалий час не відвідували школу;
• у межах своєї компетенції веде роз’яснювальну роботу серед населення щодо обов’язковості здобуття дітьми й підлітками повної загальної середньої освіти.
Аналіз роботи
Павлівського ЗЗСО за 2020-2021 н.р.
Освіта була і надалі залишається найвищим національним пріоритетом, основою для розвитку особистості, суспільства та держави. Сьогодні вона зазнає суттєвих змін – змінюються пріоритети, структура і зміст освіти, пов’язані із запровадженням компетентнісного підходу до формування змісту та організації освітнього процесу. Тому створення високоефективної системи якісної освіти – це об’єктивна вимога часу.
Колектив школи протягом 2020-2021 навчального року працював над втіленням у життя Нового Закону України «Про освіту», Державної національної програми «Освіта», «Концепції Нова Українська школа», «Національної доктрини розвитку освіти», Конвенції ООН про права дитини. Це були поступальні кроки, які логічно сприяли вирішенню та реалізації проблемного питання роботи школи: «Формування компетентного учня в умовах розбудови національної школи шляхом впровадження ефективних педагогічних технологій навчання і виховання»
ОСВІТНІЙ ПРОЦЕС
У школі функціонували 10 класів, 1 група продовженого дня, 9 гуртків та секцій. В школі навчалося 168 учнів . Педагоги активно залучали учнів до роботи в шкільних гуртках, факультативах та секціях.
Усі заплановані заходи, відповідно до складених планів, виконані всіма педагогами.
Внаслідок проведеної роботи рівень навчальних досягнень учнів за рік, в порівнянні з попереднім роком, знизився і має такі результати. На високий рівень- 5 учнів (5%), достатній- 25 учнів (24 %), середній рівень- 70 учнів(66%), на початковий рівен ь- 5 учнів (5%). Рівень навчальних досягнень на високий і достатній рівні – якісний показник становить лише 29% (30 учнів). У порівнянні з попереднім роком 36%. Рівень знизився на 6%. На це вплинули кілька факторів: це великі перериви у навчанні, дистанційне навчання, коли в учнів були відсутні електронні засоби спілкування з учителями.
Традиційним стало проведення олімпіад, конкурсів у школі. В 2020/2021 навчальному році учні стали активними учасниками в конкурсах: «Лелека», «Соняшник», «Геліантус». З метою формування в учнів цілісного уявлення про природу і наукового світогляду на основі знань з фізики, хімії, біології, географії, зацікавленості природними явищами учні школи були залучені до участі у конкурсі «Геліантус» Всього взяли участь -17 учасників.
Є успіхи і у спортивному житті школи: 2, 3-і місця у районних змаганнях з волейболу і стрітболу серед юнаків і дівчат різної вікової категорії.
Упродовж року проведено пізнавальні, розвивальні, загальношкільні заходи у різних напрямках виховного значення. Ряд спортивних змагань та конкурсів сприяли розвитку фізичних сил, та формуванню позитивного ставлення школярів до збереження власного здоров’я, з дотримання санітарних норм.
Однак в даній системі роботи є ряд недоопрацювань. Вимагає покращення робота педагогів щодо упровадження системи особистісно орієнтованого підходу до організації навчального процесу. Упродовж 2 років учні не приймають участі у Всеукраїнському конкурсі-захисті науково-дослідницьких робіт учнів-членів МАН.
Згідно наказів МОН та згіднота у зв’язку з карантином, оголошеним в Україні через поширення коронавірусної інфекції «COVID-2019», в цьому році ДПА у 4, 9 класах було відмінено. Педагогічний колектив закладу освіти постійно працює над підвищенням рівня фахової майстерності. Робота з педагогічними працівниками щодо підвищення професійної майстерності здійснюється у відповідності з певною структурою:
- індивідуальні, групові, колективні форми роботи;
- курси, спецкурси підвищення кваліфікації педагогів;
- участь у конкурсах професійної майстерності;
- школа молодого спеціаліста, наставництво;
- самоосвіта та атестація педагогів;
- вивчення, узагальнення та поширення ЕПД;
- участь у професійних конкурсах.
Одним із важливих напрямків удосконалення педагогічної майстерності є атестація вчителів, яка здійснюється у відповідності з чинним законодавством, Типовим положенням про атестацію педагогічних працівників, змінами і доповненнями до нього. Головним завданням атестаційного періоду є комплексна оцінка рівня кваліфікації педагогічної майстерності, результатів педагогічної діяльності вчителів різних фахів.
З метою використання права вчителя на атестацію адміністрація закладу щороку знайомить педагогів із законодавчою і нормативною базою щодо даного питання.
У графік атестації 2021 року були включені Бабич А.М. (яка претендувала на підтвердження вищої категорії, звання «Старший вчитель») , Денисенко Н.О. (претендувала на підтвердження вищої категорії, звання «Вчитель - методист») , Чуприна А .В. (претендувала на підвищення категорії «спеціаліст»,. Мамонов Ю.Ю.( претендував на підтвердження 1 кваліфікаційної категорії), Шейгец В. Ю. ( претендувала на підтвердження 9 тарифного розряду) . Впродовж навчального року проводився постійний аналіз роботи вчителів: динаміка навчальних досягнень учнів, рівень професійного росту (відкриті уроки, заходи, розробки методичних матеріалів, виступи тощо), застосування у роботі інноваційних технологій, створення ситуацій саморозвитку і самореалізації учнів, тощо.
В цьому році в школі продовжували якісно та ефективно впроваджувати реформу НУШ завдяки відповідальним, ініціативним та творчим педагогам початкової ланки.
Під час освітнього процесу щоденно на уроках, перервах діти з захопленням працювали з цеглинками лего, конструктором лего, дидактичними іграми, навчальними посібниками. Така робота значно підвищила всебічний розвиток дітей, їх таланти, здібності, розвиток самостійності, творчості та допитливості.
Вчителі початкових класів та адміністрація школи успішно пройшли курси за програмою Концепція «Нова українська школа».
Виявлено, що в основному учні засвоїли програмовий матеріал у достатньому обсязі, володіють необхідними практичними навичками, здебільшого вміють викладати теоретичний матеріал у логічній послідовності, пов’язувати його з практикою; володіють навиками аналізу подій, явищ, фактів, умінням зіставляти, знаходити важливе, пояснювати причинно-наслідкові зв’язки, робити висновки, самостійно будувати висловлювання відповідно до комунікативних завдань.
У виховній роботі слід відзначити те, що працювати приходилося у складних умовах, з дотриманням санітарних норм, дотриманням дистанції. Більшість заходів проходили покласно, або в обмеженому режимі. Тому основна відповідальність за якість проведеної роботи, залежала від активності і відповідальності класних керівників.
В школі традиційно проходять тижні предметні та виховні заходи, згідно плану роботи школи за різними напрямами роботи. Це і Олімпійський Тиждень (до Дня фізичної культури і спорту), День захисника України, Лінійка до Дня української писемності та мови, День пам’яті жертв голодомору та політичних репресій. Всеукраїнська акція «Засвіти свічку». Свято Нового року, Тиждень профорієнтації. Тиждень фізкультури та спорту у вигляді спортивних змагань під девізом «Рух- це життя», свято Останнього дзвоника, прощання з початковою школою, безпеки життя, Змагання «Джура», Акції «Чисте подвір’я», Тиждень енергозбереження та безпечного використання газу, «Обережно Булінг!». Та багато інших.
Традиційними заходами в школі стали Свято Першого дзвоника, яке проходило в класах. День Учителя вдалося провести у вигляді святкової зустрічі учнів і вчителів. Новий рік, 8 Березня, День Перемоги та примирення, День вишиванки – дітям запам’ятаються надовго. Хочеться подякувати за роботу класним керівникам, які старалися проводити заходи цікаво, різноманітно. Висвітлення своєї роботи на сторінках сайту школи, у Вайбері, Фейсбуці доводить, що робота ведеться, незалежно від карантину. Кожен день і рік - це дитяче життя. І від того, що вони запам’ятають, що винесуть у своїй пам’яті, що буде закладатися в основі - таких громадян ми отримаємо.
Поряд із різними формами, методами внутрішньошкільного контролю в школі розроблено шкільну модель моніторингу, яка спрямована на аналітичне відстеження процесів, що відбуваються у освітньому закладі. Моніторинг якості навченості учнів, який проводиться у І та ІІ семестрах, дає змогу аналізувати, коригувати, відтворювати об’єктивну картину діяльності освітнього процесу. Якісні результати моніторингу за 2020-2021 н.р. відображено у відповідних наказах по школі.
Організація роботи з використанням технологій дистанційного навчання
В 2020-2021 н.р. з у зв’язку з епідеміологічною ситуацією, що склалася в Україні, з метою виконання навчальних планів і програм у школі було організовано навчання з використанням технологій дистанційного навчання, відповідно до «Положення про дистанційну форму здобуття повної загальної середньої освіти», затвердженого наказом МОН України від 08.09.2020 р. № 1115. Для дистанційного навчання учителі застосовували платформи, електронні ресурси та месенджери. Поточне оцінювання вчителі здійснювали в усній і письмовій формах, застосовуючи такі його види: тестування, практичні, контрольні, діагностичні роботи, дослідницькі та творчі проєкти, есе, усні співбесіди та опитування тощо. Кількість уроків, проведених синхронно становила 47% від загальної кількості проведених онлайн-уроків. На якість навчання вплинуло, в першу чергу, незабезпеченність педпрацівників технічними засобами в повному обсязі та відсутність повного покриття якісним інтернетом. Під час онлайн-уроків було дотримано всіх санітарних норм. За результатами уроків, проведених в 1-10 класах (загальна кількість вчителів - 18):
1 Інтернет-засоби та інструменти, які вчителі використовують під час дистанційного навчання:
· https://classroom.google.com
· https://meet.google.com
· https://zoom.us
· https://www.youtube.com/
· https://jamboard.google.com/
· https://naurok.ua/
· https://learningapps.org/
· Telegram
· Viber
· Facebook Messenger
Для цього було звернуто увагу на:
· співпрацю з учнями на засадах партнерства;
· застосування особистісно орієнтованого підходу;
· дотримання принципів академічної доброчесності;
· оцінювання результатів навчання учнів відповідно до критеріїв;
· надання учням часу на обдумування відповіді;
· супровід відповідей учнів уточнювальними питаннями;
· забезпечення зворотнього зв’язку щодо якості виконаного завдання;
· добір домашнього завдання, спрямованого на оволодіння ключовими компетентностями, озвучення критерів його оцінювання;
· подача різнорівневих завдань на вибір учнів;
· використання ІКТ, що сприяють формуванню в учнів ключових компетентностей;
· використання електронних освітніх ресурсів;
· використання медіаресурсів;
· використання обладнання та засобів навчання для активації навчально-пізнавальної діяльності учнів.
Творчий розвиток дитини завжди був і залишається пріоритетним напрямком освітянської діяльності.. Ці завдання успішно реалізовуються під час позакласної роботи класів, яка об’єднує школярів усіх вікових груп конкурсними програмами та заходами.
Педагоги прагнуть вибудувати виховний простір так, щоб він сприяв гармонізації особистості, глибоко усвідомлюють, що соціальна адаптація учнів, розуміння ними своїх прав та свідомого виконання обов’язків у значній мірі залежить від правильно визначених та обраних шляхів реалізації виховного процесу. Тому пріоритетними питаннями у виховній роботі школи залишається забезпечення всебічного розвитку особистості, сприяння її самовихованню й самореалізації, спрямування їх у своїй діяльності керуватися загальнолюдськими цінностями, глибоко розуміти традиції свого народу.
Виховна робота педагогічного колективу була спрямована на виховання підростаючого покоління, взаєморозуміння і взаємопідтримки дітей, батьків, молоді, місцевих організацій, співпрацю у досягненні поставленої мети та завдань. У своїй діяльності керувалися загальнолюдськими цінностями, глибоким розумінням традицій свого народу, свого села. У зв’язку з цим виховна робота школи була спрямована згідно відповідних напрямів.
Профорієнтаційна підготовка молоді починається ще у шкільні роки. Завдання школи – підготувати підростаюче покоління до свідомого вибору професії. Профорієнтаційна робота в ЗОШ здійснюється під час навчально-виховного процесу, а саме:
- розширення знань про професії на уроках, з мережі Інтернет;
- онлайн зустрічі на Дні відкритих дверей навчальних закладів;
- зустрічі з викладачами вузів;
- проводилося анкетування з вибору професії;
- відвідування закладів освіти та підприємств та інші
Всі випускники 9-го класу минулого року випуску, продовжують навчання або працевлаштовані.
Згідно з постановою уряду "Про запобігання поширенню на території України коронавірусу COVID-19" у навчальних закладах Дніпропетровської області на сьогодні, до кінця літа введено карантинний режим. На сайті школи були розміщені рекомендації по запобіганню і поширенню захворювання. Класними керівниками проводилися роз’яснювальні роботи дистанційно.
Щодо зміцнення та модернізації матеріально-технічної бази навчального закладу.
В школі обладнані кабінети початкової ланки , хімії та біології, іноземної мови.
- Кількість стаціонарних комп’ютерів, портативних комп’ютерів, ноутбуки, нетбуків, підключених у закладах загальної середньої освіти до широкосмугової мережі Інтернет з швидкістю 30-100Мбіт/с - 31.
- Кількість підключених до Інтернету стаціонарних комп’ютерів, портативних комп’ютерів, ноутбуки, нетбуків, придбаних до 2016 року - 12.
- Кількість учнів на одне робоче місце з комп’ютером - 25.
- Кількість педагогічних працівників на одне робоче місце з комп’ютером – 1,6.
- Кількість персональних комп’ютерів, підключень до широкосмугової мережі Інтернет з швидкістю 30-100Мбіт/с, мережевого обладнання, придбаних в продовж в області в 2019-2021 роках за кошти субвенцій з державного бюджету місцевим бюджетам на реалізацію заходів, спрямованих на підвищення якості освіти - 19.
У зв’язку з використанням дистанційного навчання, та використанням інформаційного кабінету для учнів початкової школи, такої кількості техніки не вистачає. За програмою «Нова українська школа» за 3 роки школа отримала 4 інтерактивні комплекси, 3 ноутбуки, 3 принтери та 2 ламінатори. 91% вчителів володіють комп’ютером на рівні користувача. Повністю замінено парти і столи у 4 класах, закуплено шафи, дошки, цеглинки лего, конструктор лего, дидактичні ігри, навчальні посібники.
В цьому році за рахунок спонсорської допомоги замінено двері в кабінетах адміністрації закладу, придбано 2 обігрівачі в кабінет інформатики,
За бюджетні кошти придбано протирочну машину для харчоблоку, фарбу для ремонту, миючі та дезинфікуючі засоби.
. Потреба в оснащенні і обновленні харчоблоку виникла в результаті нових вимог щодо налагодження харчування за новими санітарними вимогами.
Адміністрація навчального закладу разом з трудовим колективом постійно працює над удосконаленням матеріально-технічної бази, підтриманню її у належному стані.
Слова вдячності хочеться сказати і голові СФГ «Павлівське» Гусаку О.В. за матеріальну допомогу у ремонті свердловини, цоколю приміщення школи, наданні пального для бензокоси , транспорту для перевезення меблів вапна для білування стін, покосу стадіону . І, звичайно, велика вдячність батькам. Саме вони створюють затишок у класних кімнатах для своїх дітей.
Школа працює в режимі стабільності, ліміти на використання енергоносіїв не перевищено. Проте, для збереження тепла та підтримання температурного режиму взимку потрібна повна реконструкція системи опалення .
Адміністрація школи приділяє достатньо уваги естетичному вигляду навчального закладу. Проводиться робота по облаштуванню класннх кімнат, коридорів, в якому беруть участь батьки, школярі та вчителі. Змінюється вигляд коридорів першого та другого поверхів. Шкільне подвір'я доглянуте.
Забезпеченість чинними підручниками і посібниками для виконання навчальних програм з предметів робочого навчального плану:
1-3 класи –100 %
4 - 33% нові, 83% старі
5-9 класи – 99 %
10-11 класи –100 %
Бюджетне фінасування протягом навчального року (сума, використання коштів): 127,700 грн на життєдіяльність школи:
Машина протирочна - 23000
Стіл для їдальні 6шт - 24 600
Мячі баск. – 3шт. – 2544
Мячі футб. – 2 шт. – 1332
Шафа пятидверна – 8шт. – 26000
Надбудова для шафи – 8шт. – 10 720
Пенал – 8шт. – 13120
Стілець офісний – 4 шт. – 2600
Стіл письмовий 4 шт. – 7 760
Проведено мережу інтернет – 17 000
Протягом 2020 -2021 н. року до роботи закладу залучено благодійні внески батьків на поточний ремонт, для поліпшення матеріально-технічної бази.
Придбано фарбу, шпалери, матеріали дрібного для ремонту класів, штори.
Важливим аспектом збереження здоров’я учнів є створення умов для раціонального харчування дітей протягом перебування у школі.
В закладі створені сприятливі умови для гарячого харчування учнів 1-11 класів. За кошти бюджету учні 1-4 класів, діти, батьки яких є учасниками АТО, ООС (за потреби), діти сироти та діти позбавлені батьківського піклування, дотримують гаряче харчування. Організація харчування учнів на хорошому рівні.
Медичне обслуговування учнів та працівників школи організовано відповідно до нормативно-правової бази. Для медичного забезпечення учнів та вчителів у закладі обладнаний медичний пункт, де працює медична сестра від дитячої поліклініки за визначеним графіком роботи у школі, яка організовує систематичне та планове медичне обстеження учнів, забезпечує профілактику дитячих захворювань, та огляд учнів медичними працівниками місцевого фельдшерського пункту. Щорічно діти проходять медичне обстеження. Відповідно до результатів медичного огляду дітей, на підставі довідок лікувальної установи у школі формуються спеціальні медичні групи, а також уточнені списки учнів підготовчої, основної групи та групи звільнених від занять фізичною культурою на навчальний рік. Відповідно до цих списків видається наказ по школі.
Вчителі також щорічно проходять медичний огляд у серпні. Працівники їдальні проходять медичні огляди два рази на рік. Огляди відбуваються за рахунок держбюджету. Проходження медичного огляду фіксується в санітарних медичних книжках установленого зразка, які реєструються і зберігаються у школі.
У навчальному закладі проводяться заходи щодо здорового способу життя: шкідливості куріння, алкоголю, наркотиків. Крім уроків основ здоров’я, у планах кожного класного керівника є розділ «Заходи по збереженню життя і здоров’я дітей», де планується послідовна робота оздоровчого характеру з класом.
Підвозиться 75 учнів – 44 %, це всі , що потреребують.
Підвіз учнів та вчителів здійснюється шкільним автобусом.
Робота з охорони праці, безпеки життєдіяльності, виробничої санітарії, профілактики травматизму дітей у побуті та під час навчально-виховного процесу визначається у діяльності педколективу як одна із головних і проводиться відповідно до Законів України «Про охорону праці», «Про дорожній рух», «Про пожежну безпеку», Державних санітарних правил і норм улаштування, утримання загальноосвітніх навчальних закладів та організацій навчально-виховного процесу, та інших численних нормативних актів, які регламентують роботу школи з цих питань. Стан цієї роботи знаходиться під постійним контролем адміністрації школи. Наказом по школі призначається відповідальний за організацію роботи з охорони праці та безпеки життєдіяльності у закладі, створено службу з охорони праці, сплановані заходи.
На початку навчального року, напередодні канікул та святкових днів проводяться інструктажі з безпеки життєдіяльності серед учнів, відпрацьована програма вступного інструктажу. Регулярно відбуваються цільові інструктажі з учнями перед екскурсіями, походами, спортивними змаганнями. У школі в наявності необхідні журнали з реєстрації всіх видів інструктажів з питань охорони праці. Кожна класна кімната, кабінет, спортзал має необхідний перелік документації з питань безпеки життєдіяльності. Також у приміщенні школи розміщено стенди по безпечній поведінці та куточок цивільного захисту.
За навчальний рік під час навчально-виховного процесу не зафіксовано фактів порушення прав дитини, санітарно-гігієнічних та протипожежних норм.
Перед початком навчального року в кабінетах підвищеної небезпеки комісією поновлюються акти-дозволи на проведення навчальних занять та акти на спортивні споруди. Систематично поновлюються дезінфікуючі та миючі засоби.
В цьому навчальному році соціальний паспорт школи має такий вигляд: дітей з багатодітних сімей – 69; малозабезпечених сімей – 6, в них дітей – 15; Дітей під опікою - 5; 13 дітей , батьки яких мають статус учасника АТО.
Діти даних категорій постійно знаходяться під контролем, в разі необхідності надається соціально-психологічна підтримка, допомога. Ці учні залучаються до участі в різних загальношкільних та позашкільних заходах.
З метою надання соціальної підтримки протягом року всі діти даних категорій були відвідані за місцем проживання. Проводилась виховна, профілактична та корекційна робота. Дані категорії дітей, по мірі можливості, отримували гуманітарну допомогу, путівки для відпочинкута оздоровлення у таборах.
Робота з дітьми пільгових категорій проводиться успішно внаслідок тісної та злагодженої співпраці класних керівників, соціального педагога, адміністрації школи, учнівського самоврядування та постійного зв’язку з батьками.
Забезпечення взаємодії школи і сім’ї здійснюється через проведення батьківських зборів, анкетування та відвідування сімей. Підтримуються зв’язки з іншими закладами та організаціями через проведення екскурсій до закладів, зустрічі та приймають участь у ярмарках професій, та відкритих дверях. Діти ознайомлені з основними нормативно- правовими документами щодо захисту своїх прав через виховні заходи.
В школі наказом директора створюється щорічно рада профілактики правопорушень. Вона працює на підставі розробленого Положення . На засідання ради профілактики запрошуються учні, які схильні до правопорушень, порушники дисципліни на уроках та їх батьки.
Адміністрацією школи, радою профілактики правопорушень школи проводяться різноманітні профілактичні заходи з учнями групи ризику та учнями, що потрапили в складні життєві умови. Завдяки постійній профілактичній роботі, співпраці з органами внутрішніх справ на обліку в кримінальній міліції у справах неповнолітніх немає.
Проводилась зустріч учнів та батьків з працівниками ювенальної поліції.
Інспектор з охорони дитинства Шейгец В.Ю.. веде соціальний паспорт школи, тримає на контролі відвідування учнями занять у школі, обстеження санітарно-побутових умов проблемних сімей, відвідування класними керівниками учнів вдома.
Стан дитячого травматизму.
Питання охорони праці та попередження травматизму постійно обговорюється на нарадах при директорі.
Вивчаючи стан травматизму серед учнів, можна відмітити, що в навчальному закладі здійснюється належна робота щодо попередження нещасних випадків, створення безпечних умов навчання. Протягом навчального року у закладі зафіксовано 1 травмування детини. (Вуличні тренажери)
В школі розроблено низку заходів щодо попередження травматизму учнів, проведена відповідна робота з учителями. Причини виникнення травм з’ясовуються, аналізуються, відповідно до цього складаються акти та проводяться профілактичні заходи.
Виховання учнів в школі і сім'ї – щоденний нерозривний зв'язок, клопіткий творчий процес. Тому педагогічний колектив працює в тісній співпраці з батьківським колективом з метою створення найсприятливіших умов для самореалізації та розвитку дитини. Батьки є соціальним замовником школи, а тому беруть активну участь у навчально-виховному процесі є безпосередніми учасниками навчання та виховання підростаючого покоління. Батьки є учасниками позакласних заходів щодо профорієнтації, світу захоплень, родинними святами та святами пов’язаними з народними звичаями і традиціями українського народу.
Класні керівники співпрацюють із сім'ями своїх вихованців: спілкуються з родиною; тримають зв'язок через щоденники; проводять онлайн спілкування з батьками, анкетування. Традиційними формами роботи з батьками є індивідуальні бесіди. Під час спілкування з батьками через вайбер доводиться до відому напрямки роботи класів, звітують про свою роботу та досягнення учнів.
Діє сайт школи для висвітлення навчально-виховного процесу та зворотнього зв’язку з громадскістю.
Враховуючи зазначене, перед педагогічним колективом залишаються незмінними завдання підвищення якості знань учнів:
• через покращення якості, удосконалення навчально-виховного процесу;
• використання сучасних педагогічних технологій під час проведення уроків, залучення до навчання комп’ютера, мережі Internet;
• підвищення мотивації навчання з боку учнів, батьків;
• підготовка учнів до участі в зовнішньому незалежному оцінюванні для вступу до ВНЗ всіх рівнів акредитації.
Директор закладу Міхєєва Н.М.